Nejlepší grafické šablony a „prodejci hrnců“ mezi tvůrci webů

Tvorbou webů se dnes zabývá opravdu velké množství firem i samostatných podnikatelů (freelancerů). Tak jako v každém odvětví však mezi nimi najdeme spoustu nepoctivých, jejichž výsledky nestojí za cenu, kterou si za svou práci účtují. Pro laiky je však těžké posoudit hodnotu, jakou jimi nabízené řešení skutečně má. V tomto článku objasním, s čím se jako klient můžete potkat, a začínajícím tvůrcům webů doporučím server, který jim může s jejich prací velmi pomoci.

Profesionální grafické šablony za pár babek

Ano, na internetu si můžete pořídit opravdu velké množství kvalitních grafických šablon, které pak jen stačí nasadit na svůj či volně dostupný redakční systém, či z nich vytvořit pouze jednoduché statické stránky. Doslova za pár dolarů tak můžete získat moderně vypadající web následující současné trendy. Jedním z nejznámějších serverů, kde si můžete tyto šablony obstarat, je web Themeforest.net. Jedná se o web, který si zakládá na kvalitě nabízených podkladů a zájemci o propagaci a prodej svých výtvorů pomocí tohoto webu, musí splňovat poměrně přísné požadavky na to, v jaké kvalitě a jakým způsobem musí materiály dodávat.

Co všechno můžete na Themeforest.net najít?

Šablony jsou tříděny i podle stylu a použití, takže nemusíte hledat naslepo.

Nejlepší grafické šablony - Themeforest.net

Nevýhody grafických šablon

Tyto šablony mají však jednu značnou nevýhodu a jsou důvodem, proč se stále velmi dobře uplatňují weboví grafici a jejich práce „na míru“. Jak už z označení „šablona“ vyplývá,  jedná se o univerzální řešení, které Vám může, avšak také nemusí vyhovovat. Jsou zde navrženy různé prvky, které však nemusíte chtít používat, či naopak něco chybí. Taktéž vybrat takovou šablonu, která by se přesně  trefila do Vašich firemních barev, je nereálné. V praxi tak často dochází k tomu, že grafickou šablonu musí vývojáři stejně více či méně upravit tak, aby odpovídala danému použití. Asi největší nevýhodou je, že grafická šablona nebude pro vás unikátní. Může si ji zakoupit kdokoliv, třeba i Vaše konkurence.

Ačkoliv se může zdát, že tedy při koupi šablony pro WordPress si můžete spustit hezký web sami bez znalosti programování, není tomu tak. WordPress sice asi zvládne nainstalovat každý, taktéž nainstalovat příslušné grafické téma. Problém nastává, když chcete web lokalizovat do češtiny, když chcete udělat něco, co nelze naklikat v administračním prostředí nebo když prostě něco nefunguje tak, jak by mělo. Čas strávený zkoumáním a testováním popřípadě hledáním informací na diskuzních fórech narůstá velmi rychle a nakonec se Vám takové řešení může prodražit, protože ztrácíte svůj čas.

Prodejci předražených hrnců mezi tvůrci webů

Tato snadnost tvorby webů nahrává však i nepoctivým tvůrcům webů, kteří zneužívají neznalosti klientů. Snadno se tak může stát, že si zaplatíte za originální unikátní řešení a dostanete v lepším případě upravenou šablonu, v horším případě tak, jak ji člověk našel, zakoupil a stáhl. Vždy trvejte na tom, aby grafika webu zohledňovala Váš ostatní vizuální styl (logo, vizitku, tiskoviny atd.), což má samozřejmě pozitivní vliv na celkovou image Vaší firmy a znemožní to nepoctivcům ošálit Vás šablonu za cenu řešení na míru.

Samozřejmě v případě, že se s tvůrcem webu dohodnete na použití šablony z důvodu úspory nákladů, tak to není nic proti ničemu a v takovém případě je vše v pořádku.

Pokud si nejste jisti svým dodavatelem webu, kontaktuje mě.
Zdarma posoudím jeho nabídku a výsledky.

1 Comment

  1. […] O jednom způsobu, jak může být zadavatel oklamán se můžete dočíst v mém článku Nejlepší grafické šablony a “prodeji hrnců” mezi tvůrci webů. […]