Jaký kvalitní webhosting?

Neočekávejte od tohoto článku porovnání různých webhostingových služeb a detailní popis jejich přednostní a nevýhod. Budu se zde zabývat pouze jednou webhostingovou společností. Tento článek však plní zároveň 2 funkce. V první řadě chci upozornit na poskytovatele webhostingu, se kterým mám jen ty nejlepší zkušenosti. V druhé řadě se dá v podstatě mluvit o mé referenci.

O firmě ONEbit jsem se doslechl již před hodně lety. Zaregistroval jsem je na internetových magazínech, kde o nich psali jako o vítězi různých soutěží, které hodnotí kvalitu webhostingových služeb. Také v diskuzích byly považováni za webhostera s velmi dobrým poměrem cena / kvalita. Své projekty jsem hostoval u ONEbitu a taktéž je doporučoval k plné spokojenosti svým známým. Proto jsem se po letech celkem divil, když jsem zjistil, že obecně zase tak známí nejsou a že je to v podstatě celkem malá firma z Brna.

ONEbit hosting

Shodou okolností jsem se po letech (v rámci působnosti v digitální reklamní agentuře Adbros) stal projektovým managerem některých projektů právě pro společnost ONEsolution s.r.o. (tedy provozovatele webhostingových služeb pod obchodní značkou ONEbit). Podílel jsem se na návrhu a realizaci nových webových stránek společnosti (www.onebit.cz) a tvorbě microsite www.zustan-online.cz. O neobjektivní reklamě však již nemůže být řeč, neboť je to již více než půl roku, co na těchto ani jiných projektech pro ONEsolution nepracuji.

Technologie, služby, lidé

Díky této spolupráci jsem však nahlédl pod pokličku a poznal, jak firma funguje uvnitř. A tento článek píšu právě proto, že toto poznání je hodné zveřejnění a šíření a to v tom pozitivním smyslu slova. Jejich přístup je totiž blízký tomu mému – „za každou cenu seriózní, precizní a prozákaznický přístup“. V případě ONEbit by se dalo přidat ještě přídavné jméno maximalistický. Tato firma může být příkladem všem těm slibotechnám, které se ohánějí slovy, ale realita je u nich jiná. Pravdivě uvedené parametry, dostatečně dimenzovaný hardware, vysoký stupeň zabezpečení, špičkové služby a technická podpora. Vaše data jsou i v rámci těch nejlevnějších tarifů zrcadleny na dvou discích a zazálohovány na třetím. Dle nezávislých měření je dostupnost jejich služeb 99,9 %, což je u některých webhosterů jen zbožné přání, ačkoliv to mají napsáno na webu. Pravidelné zálohování dat jsem již několikrát využil a nebyl ani problém s požadavkem na získání „všech záloh databáze za poslední týden“ (tuším to byly 3 zálohy denně). Perličkou je, že když jsem večer 31.12. (ano, na Silvestra)  spouštěl tento web a potřeboval jsem napojit novou doménu na stávající webhosting, technická podpora odepisovala téměř okamžitě.

Hledáte-li kvalitu a zároveň byste rádi podpořili firmu, co dělá věci poctivě, tak si bez obav objednejte hosting u ONEbitu. Pokud chcete alespoň symbolicky podpořit mě, za to, že jsem Vám je doporučil, proveďte objednávku přes některý odkaz v tomto článku. V patičce webu by mělo být zobrazeno mé partnerské číslo (2487). Budu Vám vděčný.

Momentálně probíhá u ONEbitu promo akce, kdy máte dva měsíce hostingu zcela zdarma.

www.onebite.cz


Vyzkoušejte si ONEbit hosting na 60 dnů ZDARMA